Ważny komunikat

To tylko część zapasów wody, które przygotowujemy dla Was co tydzień. W czasie najgrubszych weekendów sprzedajemy ponad 2500 butelek wody mineralnej. To daje do myślenia, szczególnie w perspektywie tego, że współczesny świat dosłownie tonie w plastiku.

Dlatego po wielu rozmowach postanowiliśmy podjąć kroki w kierunku radykalnego zmniejszenia ilości generowanych przez nasz klub plastikowych odpadów.

Przede wszystkim całkowicie rezygnujemy z plastikowych kubków jednorazowych. Od dziś wprowadzamy kubki wielokrotnego użytku z kaucją 5 pln. Przy zakupie napoju otrzymacie kubek oraz specjalny żeton. Oddając na bar kubek wraz z żetonem, wróci do Was pełna kaucja, czyli 5 pln.

Możliwe będzie również wnoszenie do Tamy własnych bidonów na wodę. Pojemnik musi być pusty i zgłoszony na wejściu ochronie.

Nie możemy jej zupełnie wycofać ze sprzedaży, ale chcemy mocno ograniczyć ilość sprzedawanej wody w plastikowych butelkach 0,5l, bo to one są naszym największym problemem. Aby zniechęcić do jej kupowania cena za butelkę wynosić będzie 8 pln.

Zamiast tego zamontowaliśmy w Tamie nowoczesną instalację, która umożliwi nam nalewanie zdrowej, bezpiecznej w spożyciu wody bez konieczności pakowania jej w plastik i wnoszenia do klubu. Cena to 3 pln za 0,45l. Dostępna jest zarówno w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, nalewamy ją do kubków z kaucją lub Waszych prywatnych bidonów.

Wcześniej wycofaliśmy już plastikowe rurki i stosujemy wyłącznie papierowe oraz te wykonane z glukozy. Postawiliśmy również na biodegradowalne żetony z biomasy odpadów ziemniaczanych, ale cały czas szukamy kolejnych patentów na zmniejszenie ilości generowanych przez nas plastikowych odpadów. Wszystkie sugestie mile widziane!

Staramy się, by te zmiany nie okazały się dla Was zbyt uciążliwe, ale liczymy na Wasze zrozumienie.

TAMA / 2020.02.14