Warsztaty graficzne „Sztuka rzemiosła”

Zapraszamy serdecznie na warsztaty graficzne „Sztuka rzemiosła” realizowane dzięki współpracy Fundacja DamDam oraz Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.

Warsztaty staną się przestrzenią dla stworzenia graficznych przedstawień przedmiotów nieistniejących, nierealnych. Stworzymy manufakturę graficzną, której celem będzie realizacja prototypów – planów wyimaginowanych narzędzi, niezbędnych do realizacji wymarzonych celów. Całość wykonana zostanie metodą linorytu, monotypii oraz kolagrafii.

Inspiracją do warsztatu jest rezydencja artysty Kornela Ofierskiego w przestrzeni Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Realizuje on tam swoje grafiki inspirowane powiązaniem rzemiosła i sztuk wizualnych, ich zależnością i autonomią.
Warsztat zrealizowany zostanie wraz z zaproszoną specjalnie na tę okazję graficzką – Martyną Rzepecką.

————————————-
Ilość miejsc: 10
Termin: 14.01.2019 r., godzina 16:00
Czas trwania warsztatu: ok. 4h
Wszystkie materiały zapewnione
Wstęp bezpłatny
ZAPISY: fundacjadamdam@gmail.com

◾️ Kornel Ofierski – Absolwent kierunku grafiki warsztatowej na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom magisterski z litografii, pod przewodnictwem prof. zw. Stefana Ficnera uzyskał w 2015 roku.

W swojej twórczości najczęściej zajmuję się grafiką warsztatową, projektową oraz książką artystyczną.

Założyciel pracowni Rakla, otwartej pracowni grafiki warsztatowej, której głównym celem jest promowanie litografii. Inicjator wielu warsztatów, pokazów oraz spotkań dotyczących tego właśnie medium.

Współtworzy kolektyw wydawniczy Ostrøv, promujący wydawnictwa artystyczne, często self-publishingowe.

Współtworzył i kuratorował wielu wystawom oraz spotkaniom autorskim. Realizował projekty mi.in. w ramach: Poznań Design Days, Malta Festival Poznań, 48 Stunden Neukölln Festival Berlin, FAMA – Świnoujście, XPRINT, Poznań Art Week czy programu Rezydenci w Rezydencji CK Zamek.

◾️ Martyna Rzepecka – urodzona w Poznaniu. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora w zakresie sztuk pięknych, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka Grafiki warsztatowej oraz Edukacji Artystycznej, na WSzP UMK w Toruniu.

W latach 2011/12 studentka Academy of Fine Arts, Departmentof Graphic Design na Univerza v Ljubljani, w Słowenii. Obecnie asystentka w pracowni Grafiki Cyfrowej na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz adiunkt w Collegium Da Vinci w Poznaniu, na kierunku Grafika. W latach 2017/18 adiunkt w Katedrze Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Brała udział w ponad 40.wystawach narodowych i międzynarodowych m.in. Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

————————————-
Warsztaty odbędą się w ramach projektu I”zba Artystyczna” realizowanego ze środków finansowych Urzędu miasta Poznania.

TAMA