Natalia Sikora „Tribute to Breakout”

Serdecznie zapraszamy na koncert Natalii Sikory, zwyciężczyni drugiej edycji programu „The Voice of Poland”, który odbędzie się 5 października w klubie TAMA, w Poznaniu. Koncert to hołd złożony legendom polskiej muzyki – zespołowi Breakout i jego wokalistce Mirze Kubasińskiej.
Breakout to najważniejsza polska grupa blues-rockowa, działająca w latach 1968-82. Do jej najbardziej znanych piosenek należą „Powiedzieliśmy już wszystko”, „Koło Birczy”, „Zapytam ptaków”, a przede wszystkim „Gdybyś kochał, hej!” i „Na drugim brzegu tęczy”. Natalii Sikorze towarzyszyć będą m.in. Jarosław Bączkowski, Mariusz Kozłowski, Vłodi Tafel, Darek Kozakiewicz (gitarzysta Perfectu, z zespołem Breakout nagrał przełomową płytę „Blues”), Krzysztof Dłutowski (organista pierwszego składu Breakout) i Darek Samoraj. .
„Zmierzyłam się z Mirą Kubasińską, z muzyką zespołu Breakout, z tekstami Bogdana Loebla, z energią zapisaną w twórczości – mówi Natalia Sikora. Na płycie „Tribute to Mira Kubasińska” ważny wkład ma też Dariusz Kozakiewicz, na co dzień gitarzysta grupy Perfect. – Myślę, że warto wracać do tej muzyki – przypomina Kozakiewicz. Artyści zgodnie przyznają, że dobrze im się ze sobą pracuje. – Mamy takie chemiczne iskrzenia” – dodaje Natalia.

tamka