Bass Astral Solo Akt + Gooral

Bass Astral to jeden z najbardziej nietuzinkowych producentów i kompozytorów w Polsce, który łączy delikatność muzyki instrumentalnej z szalenie taneczną elektroniką.

Na co dzień występuje w duecie Bass Astral x Igo, z którym nagrał dwie płyty. Wśród swoich największych inspiracji wymienia takich artystów jak Nicolas Jaar, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante.

Bass Astral:
„Solowy projekt jest dla mnie pretekstem do wyrażania kolejnych warstw mojej duszy. Eksperymentów na jeszcze głębszym poziomie. Możecie spodziewać się muzyki skrajnie wrażliwej, a momentami jeszcze mocniejszej i dzikiej niż dotychczas.”

Na koncie ma wiele sukcesów, występy na największych festiwalach w kraju, poczucie balansu w życiu codziennym, żywy kontakt z kreatywnością oraz niegasnącą radość z tworzenia i występowania.

Ten intymny w formie koncert będzie okazją do usłyszenia nigdy wcześniej nie publikowanego materiału, z jego nadchodzącej, pierwszej solowej płyty: „Techno do Miłości”.

YouTube: http://bit.ly/30Alibp

___________________________________________________

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną od 2003 roku. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów m.in. na: Opener, Woodstock, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Audioriver czy Orange. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew i Górny live, czyli Gooral w odsłonie techno – podobnej

Na grudniowym koncercie artysta popromuje jego najnowszy album Ethno Elektro 2, który tej jesieni doczeka się w końcu formy fizycznej. Na koncercie artysta zaprezentuje także nową drogę wyrazu w gatunkach downtempo oriental, które go obecnie fascynują. Na scenie będzie go można usłyszeć w towarzystwie Stanisława Leszczyńskiego, który towarzyszył Gooralowi przy procesie kreacji Ethno Elektro 2.

Gooral wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie m.in. kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się m.in. Opener na swoje 10-lecie.

www.gooral.net
https://www.facebook.com/Gornyofficial/
www.facebook.com/MateuszGornyGooral

____________________________________________________

di.ARIA od ponad dziesięciu lat współpracuje z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych, uczestniczyła w międzynarodowych hacklabach I rezydencjach artystycznych (m.in. WISP LABORATORY LEIPZIG, czy Ortsgespraeche/ Goethe Institut), wykładała we Wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej a jej główną pasją jest poszukiwanie dźwiękowych anomalii . Wynikiem jednego z eksperymentów nad dźwiękiem jest „LIFE IS A PING PONG DELAY (2019)“ album od Gusstaff Records (Jacaszek, Hugo Race, Tarwater), wydany w formie LP i CD w marcu b.r.
W ramach grudniowej trasy koncertowej, oprócz mistycznego Live Act na festiwalu Energia Dźwięku 2019 (Current 93, di.ARIA, Sieben &mo), spotka się z Wami w dwóch setach didżejskich i jako di.ARIA plays HARDFLOOR – zaprezentuje energetyczny mariaż elektroniki lat 80\90 z mocą żywych wokali.
Działania di.ARIA zostały docenione przez krajowe i zagraniczne rozgłośnie (m.in. Polskie Radio, WNYU NEW YORK, Radio Berlin, RBL), oraz festiwale (m.in. SOUDRIVE FESTIVAL, GARBICZ FESTIVAL, ENEA SPRING BREAK, MOZG FESTIVAL)

TAMA