Acid Plant with Marcin Czubala

Kolejną edycją Acid Plant chcielibyśmy zabrać Was do czasów, które w historii poznańskiej sceny techno zajmują wyjątkowe miejsce. Część z was na pewno z wielkim sentymentem wspomina ten czas, a część z racji wieku jedynie słyszała o nim krążące wciąż po mieście legendy. Lata ’90 to okres, kiedy najpierw rodziła się nasza scena za sprawą pierwszych imprez w klubie Malta czy Fabryce, a następnie dorastała przede wszystkim w słynnym Eskulapie. Oczywiście tzw. „Tresory” miały tu nieoceniony wpływ, gdyż to podczas tego cyklu po raz pierwszy w Polsce występowali m.in. Surgeon, Neil Landstrumm, James Ruskin, Cristian Vogel, Pacou i wielu innych artystów związanych ze słynnym berlińskim labelem. Lata ’90 przez wielu nazywane są też złotym okresem w muzyce techno – niezliczona ilość klasycznych dziś albumów i utworów wyprodukowanych w tamtym okresie, a granych wciąż z powodzeniem na imprezach, zdaje się tylko potwierdzać tę tezę.

Dlatego postanowiliśmy zebrać skład, który doskonale wie „z czym to się je” i zagwarantuje swoisty muzyczny „powrót do przeszłości” na najwyższym poziomie – jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi w kontekście futurystycznej muzyki jaką z założenia jest techno 😉

Marcina Czubali nikomu, kto choć trochę interesuje się muzyką techno, przedstawiać nie trzeba. Prawie 20 lat temu założył pierwszy polski techno label Currently Processing. Na przestrzeni lat występował dosłownie na całym świecie, „zaliczając” przy tym wielokrotnie tak kultowe miejscówki jak londyński Fabric, Rex w Paryżu czy wspomniany Tresor.
Drugim gościem tej nocy będzie Mik Sync’, człowiek związany niegdyś również z labelem Currently Processing i będący swego czasu tajną bronią eskulapowych imprez, gdy nie raz zdarzyło mu się przyćmić selekcją i techniką zapraszane tam gwiazdy. DJ z kategorii „A DJ’s DJ”, gdyż od zawsze cieszył się wyjątkowym szacunkiem w środowisku djskim i choć ostatnio w klubach możemy doświadczać jego kunsztu zdecydowanie zbyt rzadko, to gwarantujemy wam, że to wciąż jeden z najlepszych djów w kraju.

Oczywiście skład zamyka, znany ze swych ciągotek do 90’s techno, gospodarz cyklu Feelaz…

Line-up:

Marcin Czubala (Currently Processing, Neue Heimat, Mobilee)
Mik Sync‚ (Currently Processing)
Feelaz (Acid Plant, Tama)

tamka