Acid Plant – Special 303 Day Edition with Luke Vibert & Posthuman

Luke Vibert (Warp Records, Ninja Tune, Hypercolour/ Glass Table, Planet Mu (OFFICIAL))
Posthuman (I Love Acid, Balkan Vinyl)
Moi-Beatz (Poznań)
Feelaz (Tama, Acid Plant)

3 marca to tzw. 303 day, czyli dzień kultowej „303’ki” odpowiedzialnej za charakterystyczne acidowe brzmienie, które jak żadne inne zakorzeniło się w szeroko pojętej muzyce elektronicznej. W związku z tym postanowiliśmy na tę specjalną okazję zaprosić specjalnego gościa… Człowieka, który syntezator Roland TB-303 ma w małym palcu i przez wielu jest uznawany za bezkonkurencyjnego mistrza 303’ki. Kilkanaście albumów na przestrzeni ponad 20 lat świadczą o niekończącym się potencjale twórczym tego artysty, a wystarczy spojrzeć na listę labeli z którymi współpracował, by przekonać się, że akurat w jego przypadku ilość idzie w parze z jakością! Warp, Ninja Tune, Lo Recordings, Rephlex, Hypercolour, Mo Wax, Planet Mu…
Ladies & Gentleman – Mr. Luke Vibert!
Drugim gościem tej nocy będzie Posthuman, który w ogromnej mierze odpowiedzialny jest za renesans acidowy na Wyspach Brytyjskich. Jego cykl imprez I Love Acid od ponad 10 lat rozpala acidowe serca niesamowitymi line-upami, a od 2014 prowadzi również label o tej samej nazwie gdzie każde wydawnictwo jest limitowane oczywiście do 303 egzemplarzy. Ponadto prowadzi jeszcze label Balkan Vinyl, na którym 2 lata temu ukazała się płyta Posthuman „It’s A House Thing”, której kolejne repressy rozchodzą się w mgnieniu oka. Spodziewajcie się kwaśnych brzmień najwyższej próby po tym panu!
Warmup tej nocy zapewni Moi-Beatz, postać na scenie klubowej poznańskiej wręcz legendarna gdyż należy do wąskiego grona djów budujących tą scenę od podstaw w pierwszej połowie lat ’90 w takich klubach jak Malta czy Eskulap. Muzycznie człowiek o wielu twarzach, jednak kwaśne tematy stale przewijały się w jego wielu fascynacjach muzycznych.
Całości dopełni gospodarz cyklu Feelaz, który tradycyjnie zabierze was w poranną podróż do swojego winylowego świata.

tamka