Acid Plant pres. 10 years of Killekill

7 grudnia Acid Plant zaprasza na wyjątkowe wydarzenie jakim niewątpliwie będzie jedyny w naszym kraju przystanek podczas trasy 10 years Killekill… Po Berlinie, Londynie, Amsterdamie i wielu innych miastach Europy czas na Poznań!

Gdy latem 2008 roku DJ Flush, znudzony schematycznym brzmieniem, proponowanym przez większość imprez berlińskich, rozpoczął swój cotygodniowy środowy cykl w Berghain Kantine, zapewne sam nie mógł przewidzieć jak rozwinie się Killekill na przestrzeni 10 lat.

Dziś Killekill ma na koncie kilkaset imprez i kilkadziesiąt wyjątkowych wydawnictw rozsianych po swoich sublabelach (Boidae, Death By Rainbow, Killekill House Trax, Vanta Series), zrzeszonych pod parasolem matczynej wytwórni. Kariery tak znamienitych postaci jak Lakker/Eomac, Cassegrain & Tin Man, Umwelt czy The Mover niewątpliwie nabierały tempa za sprawą współpracy z Killekill. Organizowany przez nich Krake Festival w czasie 9 lat istnienia wrósł na stałe w tkankę berlińskiego programu festiwalowego i cieszy się co raz większą rzeszą oddanych fanów.

Wszystkie te projekty scala przede wszystkim jedno – wyjątkowe podejście do muzyki. Nie zważając na trendy Killekill podąża własną wytyczoną ścieżką, a artyści z nią związani, mimo niespotykanej w większości
wytwórni różnorodności artystycznej, scala właśnie wspólny etos muzyczny i rodzinna atmosfera. 7 grudnia czeka nas wyjątkowa noc w klubie Tama – gwoździem programu będzie legendarny Marc Acardipane aka The Mover live!

Wydany przez niego w 1990 roku jako Mescalinum United utwór „We Have Arrived” na stałe wpisał się w kroniki elektroniki i doczekał się remixu samego Aphex Twina. Z kolei tegoroczny album „Undetected Act From The Gloom Chamber” był grany na okrągło przez największe postaci dzisiejszej sceny, od Heleny Hauff, po Ben Klocka czy Ninę Kraviz, a występy Mover’a w sezonie festiwalowym (m.in. dwa przystanki w Polsce – Up To Date & Unsound) udowodniły, że mimo 30 letniego stażu i setek wydanych płyt pod różnymi pseudonimami, jest w wyjątkowej formie i wciąż rozwija własny, niepodrabialny styl.

Za deckami tej nocy uświadczycie 3 djów związanych od lat z Killekill… Przede wszystkim DJ Flush, główny prowodyr
trwającego od 10 lat zamieszania pod nazwą Killekill. Sebastian Kökow, znany nie tylko ze swoich fachowych setów podczas imprez Killekill ale przede wszystkim jako 1/2 zajebistego duetu artystów video The29nov Films. Oraz Feelaz, rezydent Tamy który również kilkukrotnie miał okazję grać na imprezach Killekill/Krake. Wisienką na torcie będzie oprawa
wizualna, o którą zadbają wspomniani już The29nov Films! Znany ze swych wyjątkowych produkcji duet, zabierze was do swojego video świata.

The Mover Live (Killekill / PCP, Frankfurt)
DJ Flush (Killekill, Berlin)
Sebastian Kökow (Killekill, Berlin)
Feelaz (Acid Plant / Tama)

+ The29nov Films!

tamka